Судді Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати ВАКС виступили на VI Київському полілозі

Події

Про актуальні питання та нові виклики українського судочинства говорили 1 грудня, на міжнародній науково-практичній конференції «Правосуддя в Україні під час війни: проблеми розгляду корупційних та воєнних злочинів. VІ Київський полілог». Вищий антикорсуд вкотре виступив співорганізатором заходу.

Участь в обговоренні взяли Голова Вищого антикорупційного суду Віра Михайленко, а також судді  – Олексій Кравчук, Катерина Широка, Олена Танасевич, Віталій Дубас та суддя Апеляційної палати ВАКС Ігор Панаїд. Серед інших учасників – судді, науковці, експерти, представники органів державної влади та міжнародних організацій.

У своєму вітальному слові голова Вищого Антикорсуду Віра Михайленко, в першу чергу, подякувала захисникам і захисницям за те, що в нинішніх умовах повномасштабного вторгнення росії до України, в умовах цієї жахливої війни уся юридична спільнота має можливості виконувати свою основну місію – здійснювати правосуддя. Вона також додала, що нині саме у сфері кримінальної юстиції простежуються зміни та нові виклики, а відтак – і можливості:

«З одного боку викликами є поява нових видів кримінальних правопорушень, необхідність застосування нових правових норм, які декілька років тому ніхто не застосовував. Маю на увазі, наприклад, міжнародно-гуманітарне право. З іншого боку, корупція, на жаль, теж нікуди не зникає. А під час війни ця загроза ще більше актуалізується, бо є багато спокуси. На сьогоднішній день мені здається, що це є дві найбільш актуальні теми у сфері кримінальної юстиції», – зазначила Віра Михайленко. 

Суддя ВАКС Катерина Широка виступила модераторкою дискусійної панелі, де обговорили протидію корупційним кримінальним правопорушенням в умовах війни. Зокрема, тут суддя-спікер Антикосуду Олексій Кравчук розповів про розвиток інституту викривачів. А суддя ВАКС Олена Танасевич розкрила питання щодо окремого розгляду справ щодо пособників-організаторів-виконавців у складних, багатошарових корупційних схемах. Також під час дискусії суддя АП ВАКС Ігор Панаїд окреслив питання кримінально-правової оцінки незаконного збагачення у взаємозв’язку із практикою у справах про «цивільну конфіскацію» та про «санкції».

Говорячи про кримінальну відповідальність воєнних злочинців перед законом, суддя ВАКС Віталій Дубас підняв важливу тему про проблемні аспекти кримінального провадження у разі зміни складу суду та їх подолання.

Захід відбувся у приміщенні Верховного Суду за співорганізації ВАКС та підтримки ОБСЄ, Інституту держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України та Верховного Суду.

Залишайтесь в курсi новин

Перейти до вмісту