Одержання 90 тис. доларів неправомірної вигоди: Апеляційна палата залишила в силі вирок пособнику голови сільради на Київщині

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 23 травня 2024 року розглянула апеляційну скаргу сторони захисту на вирок ВАКС від 30.11.2023 року, яким пособника голови сільради на Київщині визнано винним у отриманні 90 тис. доларів неправомірної вигоди та засуджено до 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 368 КК України).

Нагадаємо, що посередник отримав 90 тис. дол. для подальшої передачі їх службовій особі за вчинення нею певних дій, а саме затвердження акту здачі-прийняття робіт по розробленню детального плану території, проведення позитивних громадських слухань щодо врахування громадських інтересів по розробленому детального плану території; забезпечення затвердження вказаного детального плану території на сесії Мироцької сільської ради та підписання відповідного рішення сесії.

За результатами розгляду, колегія суддів АП ВАКС залишила без задоволення апеляційну скаргу захисника, а вирок ВАКС — без змін. Рішення ухвалено з окремою думкою судді Панкулича В.І., а також прийняте in absentia, тобто в порядку спеціального судового розгляду. 

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржене до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.

Залишайтесь в курсi новин

Перейти до вмісту