Судді ВАКС та Апеляційної палати ВАКС взяли участь у Legal Anti-Corruption Foru

Події

8 лютого 2023 року судді суду першої інстанції та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду взяли участь у Legal Anti-Corruption Forum. Судді виступили в сесіях «Захист в антикорупційних провадженнях» та «Робота з доказами».

Олександр СЕМЕННИКОВ, Голова Апеляційної палати ВАКС

Голова Апеляційної палати ВАКС Олександр Семенников у своєму виступі зупинився на процесуальних наслідках мобілізації учасників процесу. Суддя звернув увагу учасників заходу на такий проблемний момент — «Зупинення кримінального провадження у зв’язку з мобілізацією обвинуваченого не відміняє положення ст. 49 КК України щодо звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності. Таким чином, мобілізація декількох обвинувачених в межах одного кримінального провадження в різний час може призвести до неможливості в майбутньому розгляду справи в судових інстанціях взагалі».

Катерина ШИРОКА, суддя ВАКС

Суддя ВАКС Катерина Широка у своїй доповіді підняла питання щодо необхідності розширення практики застосування застави як запобіжного заходу. Крім того, суддя зазначила, що вже зараз існує тенденція до зменшення вимог щодо тримання під вартою та збільшення — щодо застави.

Дмитро МИХАЙЛЕНКО, суддя Апеляційної палати ВАКС

Про недопустимість доказів, отриманих у результаті провокації та на стадії досудового розслідування, розповів учасникам заходу суддя Апеляційної палати ВАКС Дмитро Михайленко. Суддя зазначив, що «на стадії досудового розслідування визнання доказів недопустимими можливо лише у випадках, коли такі докази, отримані внаслідок істотного та очевидного порушення прав та свобод людини, і їх недопустимість обумовлена такими обставинами, які у будь-якому випадку не можуть бути усунуті в ході подальшого розслідування чи судового розгляду або шляхом надання додаткових матеріалів, які вже є у розпорядженні сторони провадження».

У форумі також взяли участь судді Верховного Суду, представники Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури, НАБУ, НАЗК та юридичної спільноти.  

Залишайтесь в курсi новин

Перейти до вмісту