Апеляційна палата скасувала виправдувальний вирок експосадовцям Укрзалізниці

Новини

16 лютого 2024 року Апеляційна палата розглянула апеляційну скаргу сторони обвинувачення на вирок ВАКС від 18 лютого 2022 року, яким  трьох експосадовців  АТ «Укрзалізниця» визнано невинуватими у зловживанні службовим становищем під час надання пільгових тарифів на вантажоперевезення та виправдано.

Особи обвинувачувалися у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України.

За результатами розгляду колегія суддів частково задовольнила апеляційну скаргу прокурора, скасувала вирок ВАКС та ухвалила новий вирок, яким:

ексзаступнику генерального директора Укрзалізниці призначено покарання у виді позбавлення волі на строк три роки шість місяців;

колишньому начальнику комерційного управління Укрзалізниці та заступниці начальника філії з комерційних питань Центру транспортної логістики Укрзалізниці призначено покарання у виді позбавлення волі на строк три роки.

Обвинувачених позбавлено права обіймати посади на підприємствах, установах і організаціях державної чи комунальної форми власності, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, на строк три роки зі штрафом у розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 гривень (сімнадцять тисяч гривень).

На підставі ст.75 КК України обвинувачених звільнено від відбування основного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням та встановлено їм дворічний іспитовий строк.

Цивільний позов у справі задоволено і стягнуто солідарно з обвинувачених на користь АТ «Укрзалізниця» 69231464, 07 (шістдесят дев’ять мільйонів двісті тридцять одна тисяча чотириста шістдесят чотири) гривні 07 копійок.

Вирок набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржений протягом трьох місяців безпосередньо до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.

Залишайтесь в курсi новин

Перейти до вмісту