У правозастосовчій практиці трапляються випадки, коли одна особа подає апеляційну скаргу у кримінальному провадженні, а інша особа згодом доповнює чи змінює її або звертається із заявою про відкликання такої апеляційної скарги. У таких випадках перед судом постає питання, чи вправі учасники провадження діяти подібним чином і як реагувати на таку процесуальну поведінку.
На це питання відповідає суддя-спікер Апеляційної палати ВАКС Микола Глотов. У своїй науковій статті, опублікованій у «Юридичному віснику України» суддя детально зупинився на особливостях оскарження рішень першої інстанції, приділяючи увагу праву сторін на доповнення або зміну апеляційної скарги. Він висвітлив законодавчі положення щодо цього питання, особливості тлумачення поняття «особа, яка подала апеляційну скаргу», а також проаналізував практику апеляційних судів і Верховного Суду.
«Попри єдині законодавчі норми, судова практика іноді відрізняється. Це пояснюється різними підходами до трактування норм процесуального права, тому суди вищих інстанцій відіграють важливу роль у формуванні сталої судової практики, яка забезпечує єдність правозастосування в межах правової системи України», — підкреслив суддя-спікер Микола Глотов. Повна версія цього дослідження, а також інші напрацювання суддів ВАКС та Апеляційної палати, містяться у монографії «Становлення антикорупційної юстиції в Україні», присвяченій 5-річчю процесуальної діяльності інституції https://bit.ly/3U2FOj1.