Щороку 9 грудня відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією, присвячений підписанню Конвенції ООН проти корупції у 2003 році. Цей міжнародний договір передбачає заходи із запобігання корупції, покарання винних, а також механізми міжнародної співпраці в боротьбі з нею. Він зобов’язує держави-члени проводити політику протидії корупції, схвалювати відповідні закони і створювати спеціальні органи для боротьби із цим явищем.
Україна ратифікувала цю конвенцію у 2006 році та продовжує напрацьовувати правові механізми для протидії корупції в країні. Одним із кроків впровадження антикорупційної реформи в Україні стало створення в 2019 році Вищого антикорупційного суду. Судова інституція унікальна тим, що складається з двох незалежних інстанцій: суду першої інстанції та Апеляційної палати.
Апеляційна палата ВАКС переглядає не тільки судові рішення слідчих суддів та суду першої інстанції ВАКС, а також інших судів першої інстанції, ухвалених до початку роботи ВАКС, у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до підсудності суду.
Найчастіше до Апеляційної палати звертаються з апеляційними скаргами на ухвали слідчих суддів на стадії досудового розслідування. У період із 5 вересня 2019 року до 30 листопада 2022 року таких апеляційних скарг було подано 2440.
Також за цей час надійшло 80 апеляційних скарг на вироки. Найбільша кількість таких скарг, що надійшли у звітний період, стосувалася прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою (19 апеляційних скарг). Категорії справ на вироки, щодо яких надійшло найменше апеляційних скарг — легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (1 апеляційна скарга), та видання нормативно-правових актів, що зменшують надходження бюджету або збільшують витрати бюджету всупереч закону (1 апеляційна скарга).
Середня тривалість розгляду колегією суддів Апеляційної палати ВАКС однієї справи складає 18 днів, водночас повномасштабне вторгнення росії призвело до збільшення цих строків у 2022 році.
Загалом із 5 вересня 2019 року до 30 листопада 2022 року було розглянуто 2956 справ за апеляційними скаргами та матеріалів, а це 97,5% від усієї кількості справ за апеляційними скаргами та матеріалів, що надійшли у цей період.